Robotické vysávače sú čoraz cenovo dostupnejšie

Vy si v pokoji môžete čítať či variť a povysáva za vás niekto iný. Že manžel? Ale tak nemusíme zas snáď preháňať! Dnes nebude reč o preúčaní manželov na žienky domáce, ale o robotických vysávačoch, ktoré si svoje miesto v srdci mnohých domácich gazdiniek.
Fantastické predstavy spred pár rokov o tom, že za vás nejaký robot povysáva celý byt a ešte sa aj dokáže vrátiť k nabíjačke a dobiť sa elektrickou energiou. Spomínate si na to? Akoby to bolo včera, keď sme nervózne po byte pobehovali s vysávačom a želali si, aby niekto vymyslel vysávač, ktorý povysáva za nás. Naše želanie bolo vyslyšané a robotické vysávače môžeme mať už doma. Cena robotického vysávača sa pritom pohybuje v relatívne dostupnej hladine. Samozrejme, záleží aj od značky, výkonu a iných parametrov, ktoré vysávače cenovo od seba odlišujú.
Čím si robotické vysávače získali priazeň žien? Vďaka malým a praktickým rozmerom sa dajú odložiť takmer všade a nezaberajú veľa miesta. Sú tiché a nemusíme na nich dohliadať, či vysali všetko a „nepoflakujú sa“.
Nemám šťavu? Nerob si so mnou starosti!
Robotické vysávače dokážu nielen samé jazdiť po byte a vysávať bez zbytočných rečí. Keď svoju prácu dokončia, tak sa dokážu odparkovať na svoje miesto. A tie lepšie sa dokonca dokážu samé dostaviť k nabíjačke, doplniť si svoju energiu a pokračovať vo vysávaní až kým svoju robotu nebudú mať hotovú.
Klasické vysávače zatiaľ nevyhadzujte
Jednotlivé modely sa od seba líšia aj rôznym počtom režimov čistenia. Čo sa týka hluku – ten je podstatne menší, ako je to pri klasických vysávačoch. Otázkou teda zostáva, či klasické vysávače môžeme vyhodiť do šrotu. No, nemôžeme. Vo všeobecnosti totiž platí, že sací výkon robotických vysávačov je príliš slabý na to, aby bolo vysávanie skutočne dôkladné. Sú teda dobrou pomocnou silou pre podlahy bez kobercov, ale klasické vysávače rozhodne nenahradia. Zatiaľ.
Domácnosť bez kobercov – tam sa robotický vysávač bude cítiť ako doma
Ak doma nemáte žiadny alebo len nejaký jeden menší koberec, robotický vysávač si u vás svoje miesto určite nájde. Nápomocný bude najmä počas týždňa, keď sa nechystáte na veľké rodinné upratovanie, no malé povysávanie by sa už zišlo.
Starajte sa oň s láskou
Predtým, ako vysávač prvý raz zapnete, si poriadne preštudujte návod na obsluhu a postupujte presne podľa pokynov výrobcu. Ak si v niečom nie ste istí, radšej zavolajte predajcovi alebo na infolinku, ktorá je súčasťou návodu. Predtým, ako vysávač spustíme, odstráňte z podlahy všetky predmety, ktoré by mohli poškodiť nielen vysávač, ale aj vašu podlahu.
Aby bol váš vysávač v najlepšom stave čo najdlhšie, musíte sa oň i dobre starať. Je potrebné pravidelne čistiť kefky, ložiská a filtre, a to presne podľa pokynov výrobcu. A taktiež nezabúdajte na správne nabíjanie, ktoré závisí od typu batérie.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥