Kúpte si malý vrtuľník namiesto auta

Kto by nechcel cestovať rýchlo a bezpečne? Tieto požiadavky spĺňa osobný automobil. V poslednom čase však autám rastie vážna konkurencia – malá helikoptéra.

Charakteristika malej helikoptéry

Malé vrtuľníky nepotrebujú vzletovú ani pristávaciu dráhu. Môžu zostať visieť na jednom mieste. Na mieste sa môžu otáčať a dokážu aj cúvať. Doletia aj tam, kam sa iné dopravné prostriedky nedostanú. Týmito výnimočnými schopnosťami sa dajú charakterizovať iba helikoptéry. Zväčša ich poznáme ako drahé lietajúce stroje, ktoré majú relatívne vysokú spotrebu pohonných hmôt. Väčšie spotrebujú na hodinu letu aj niekoľko stolitrov leteckého paliva.

Využitie malej helikoptéry

Vývoj techniky a vlastnosti materiálov, ktoré sa používajú v letectve, v posledných troch desaťročiach, umožnili výrobu malých helikoptér. Zväčša sú určené na iné účely, ako veľké vrtuľníky. Vďaka svojim 5 – 20 krát nižším prevádzkovým nákladom sa využívajú na kontrolu priestorov, techniky, fotografovanie alebo filmovanie. Začínajú sa využívať aj na rýchlu súkromnú dopravu namiesto osobného automobilu.

Letecký výcvik na malú helikoptéru

Financovanie leteckého kurzu umožňujú aj slovenské banky rôznymi typmi úverov. Informácie o financovaní leteckého výcviku nájdete v článku na portáli Vrtuľníky.sk Možnosti financovania leteckého kurzu. Pred započatím kurzu Vám odporúčame najprv absolvovať teoretickú prípravu v rozsahu cca 80 hodín. Navrhujeme Vám využiť možnosť teoretickej prípravy v našej partnerskej organizácii. Dostanete potvrdenie o absolvovaní školy. Máte tiež možnosť teoretickej prípravy samoštúdiom napríklad na stránke Letecká škola on-line. Potom absolvujete kontrolný test u nás ohľadom teórie. Následne môžete nastúpiť praktický výcvik. Oficiálne kúšky z teórie sa robia individuálne na Leteckom úrade SR. Cvičné letecké testy nájdete na stránke Testy.Helikoptery.sk.

Detailné informácie

Podrobné informácie o malých vrtuľníkoch nájdete na stránke Malé vrtuľníky: Pohodlné cestovanie nebom.

Napíšte nám

Chcete si kúpiť vrtuľník? Budeme radi, ak nám napíšete viac o Vašej požiadavke, aby sme Vám mohli pripraviť základné informácie a ponuku, ktorá zodpovedá Vašim predstavám. V prípade záujmu prosím vyplňte predbežný dotazník, v ktorom bližšie špecifikujete svoje požiadavky na vrtuľník.

Komentáre k článku Kúpte si malý vrtuľník namiesto auta (2)

  1. Aké sú hlavné výhody používania malej helikoptéry namiesto automobilu podľa článku?

  2. Podľa článku, malé helikoptéry ponúkajú výhody ako schopnosť dosiahnuť miesta, ktoré sú nedostupné pre iné dopravné prostriedky, a umožňujú cestovať bez potreby vzletových a pristávacích dráh. Sú tiež efektívnejšie v niektorých aspektoch, ako je rýchlosť a flexibilita pohybu.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥