Banky refinancujú aj nebankové úvery

Aj keď od júna 2019 dostali nebankové pôžičky zákonom stanovený strop, vďaka ktorému je odplata stanovená maximálne na dvojnásobok priemernej ročnej percentuálnej miery nákladov, klienti si vedia takúto pôžičku preniesť do banky a splácať ju stále s oveľa lepšími podmienkami.

Prečo konsolidovať pôžičku?

Klient, ktorý sa rozhodne svoje úvery refinancovať, nezníži len mesačnú splátku, ale získa o svojich pôžičkách lepší prehľad. Množstvo úverov v rôznych bankách a spoločnostiach môže pri ich splácaní spôsobiť chaos, ktorý plynie z rôznych podmienok každej jednej spoločnosti. Jedna pôžička u jednej banky preto problémy s náročnou administráciou odstráni.
V prípade, ak si klient potrebuje požičať nielen na splatenie pôžičky, ale tiež na iný účel, v mnohých bankách nie je problémom požiadať aj o vyššiu sumu akou je tá, ktorá je potrebná na splatenie súčasného úveru. Čo sa týka nebankových pôžičiek, napríklad do online banky si klienti môžu preniesť úvery z množstva nebankových spoločností, ktorých zoznam nájdu na webovej stránke banky. V súčasnosti on-line banka refinancuje všetky úvery nad 4000 eur s garantovaným úrokom 8,9 %.V prípade, že má klient na súčasnom úvere lepšie podmienky, banka mu poskytne výhodnejšiu úrokovú sadzbu – 6,9 % p.a.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥