Zvyšujeme produktivitu v kancelárskych priestoroch

Existuje niekoľko povinností, ktoré si manažér musí splniť pri riadení svojho podniku, vrátane reklamy, účtovníctva a daní. Tieto aspekty sú pre podnikateľov považované za samozrejmé a len zriedka sú podceňované. To, na čo sa zabúda, je kancelária, jej čistota a zariadenie.
Pravdou je, že čisté a optimálne zariadené pracovisko má veľký vplyv na celkovú produktivitu zamestnancov a všetky pracovné projekty. Na dosiahnutie vyššieho výkonu preto nemusíte potrebovať žiadne zázračné technológie ani metódy. Niekedy postačí, ak sa v interiéri kancelárie na prenájom pomocou moderných vonkajších roliet navodí príjemný tieň a všetko vyčistí a uprace.

Poriadok znižuje práceneschopnosť

Asi najväčším dôvodom, prečo čisté pracovisko zvyšuje produktivitu, je zníženie počtu dní práceneschopnosti zamestnancov. Ako je to možné?
Pravidelné čistenie vám predsa umožní úspešne bojovať proti baktériám a vírusom. Škodlivé mikroorganizmy nemajú ani najmenšiu šancu, čo znamená, že zamestnanci budú mať väčšiu šancu preukázať sa v práci s produktívnym prístupom a ochotou vykonávať každodenné úlohy s potešením a plným zdravým.

Zlepšuje sa vaša koncentrácia

Pre váš dobrý teplotný komfort je potrebné priestor kancelárie dobre izolovať. S odhalením teplotných únikov vám pomôže kvalitná termovízia. S lepšou produktivitou zasa poriadok.
Ľudský mozog je predsa veľmi zložitý. Napriek tomu, že pojme obrovské množstvo informácií, môže byť tiež ľahko neschopný najjemnejších podnetov. Aj preto je čisté pracovisko také dôležité.
Čistota znižuje neporiadok a keď sa neporiadok zníži, mozog sa môže lepšie sústrediť na danú úlohu. Pravidelným čistením pracoviska preto zlepšujete koncentráciu svojich zamestnancov.

Minimalizuje stres

Mnohí z nás zažívajú v chaotickom prostredí stres a úzkosť, čo na celkový výkon moc dobre nevplýva. Stres a úzkosť sú predsa úhlavnými nepriateľmi produktivity. Preto, ak si chcete udržať vysokú produktivitu, umiestnite čistotu pracovného priestoru na vrchol zoznamu svojich priorít.

Nechcený zápach z kanalizácie v kancelárii

Aj čerstvý vzduch je znakom čistej kancelárie. Ak pociťujete kyslý zápach z kanalizácie – je niečo v neporiadku s odpadovým potrubím. Príčiny môžu byť rôzne – od upchatého potrubia až po vážne poškodenia – ako trhliny, praskliny a podobne. Tu na pomoc treba kontaktovať Havarijnú službu vody v Bratislave – špecializovaní majstri vodári si vedia poradiť s akýmkoľvek problém s odpadovým alebo vodovodným potrubím.
Nie je to nič náročné, čo by ste nezvládli, preto to vyskúšajte a spokojnosť bude obojstranná.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥