Predaj spoločnosti s ručením obmedzeným

Chceli by ste začať podnikať v priebehu niekoľkých dní a hovoríte si, že je to nemožné? Vôbec nie. V dnešnej modernej dobe sa to dá. Existujú totiž firmy, ktoré sa zaoberajú zakladaním obchodných spoločností a ich následným predajom, napríklad predajom s.r.o., prostredníctvom ready made firiem.

Ready made spoločnosti

Pre tých, ktorí sa rozhodli podnikať, chcú tak urobiť čo najrýchlejšie a nebaví ich vybavovať potrebné náležitosti okolo založenia spoločnosti, lebo ich odrádza to, že nemajú v tomto smere žiadne skúsenosti a zaberie im to veľa času, je to ideálna možnosť.
Takéto spoločnosti, ktoré vznikli s cieľom ich následného predaja, sa nazývajú ready made spoločnosti. Nemajú žiadne záväzky ani pohľadávky, ich základné imanie je celé splatené. Doposiaľ nepotrebovali vlastného ani externého účtovníka, a keďže nemali zamestnanancov nerealizovali spracovávanie miezd, nakoľko nikdy nevykonávali žiadnu činnosť.
Ak sa teda rozhodneme zakúpiť takúto spoločnosť, my sa môžeme venovať ďalším dôležitým veciam, ktoré nám môžu pomôcť, aby naše podnikanie bolo úspešné. Budeme potrebovať kvalitnú prezentáciu našich obchodných činností, s ktorou nám môžu pomôcť v dobrom grafickom štúdiu.
Je tiež veľmi dôležité vypracovať si vhodnú stratégiu nášho podnikania, vymedziť si ciele, ktoré chceme dosiahnuť a tiež prostriedky, ktoré nám k tomu môžu dopomôcť. Lebo, presadiť sa a byť úspešnými nie je vôbec jednoduché, preto by sme si na tom naozaj mali dať záležať.
Celý proces prípravy, stratégie a založenia spoločnosti by mohol byť dobrým námetom aj na seminárnu prácu na niektorej strednej alebo aj vysokej škole.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥