Strategické rozhodnutia pri zakladaní podniku

Založenie firmy je proces štandardizovaný. Ak však chcete firmu, ktorá bude prosperovať, musíte okrem bežných formalít použiť kreativitu a zdravý rozum. Prečo? Tu je niekoľko dôvodov:

  • odlíšite sa od konkurencie
  • ušetríte finančné prostriedky
  • zvýšite efektivitu Vášho podnikania
  • uspokojíte potreby Vašich zákazníkov lepšie
  • predídete chybám, ktoré pred Vami urobilo už mnoho podnikateľov

Prinášame Vám niekoľko rád, na čo by ste pri zakladaní spoločnosti určite nemali zabudnúť:
Rozmyslite si, kde chcete mať sídlo firmy. Ak Vám nevyhovuje mať sídlo spoločnosti v mieste Vášho bydliska a nechcete si platiť drahú kanceláriu iba kvôli poštovej schránke, využite virtuálne sídlo spoločnosti. Mnohé spoločnosti poskytujú virtuálne sídlo podnikateľským subjektom, ktoré si z rôznych dôvodov nechcú alebo nemôžu prenajať vlastné administratívne priestory.
Zvážte, či si založiť firmu v tuzemsku, alebo v zahraničí. Preberte si všetky výhody a nevýhody, transakcie, procesy, legislatívu a možnosti tak, aby ste vyšli svojim zákazníkom a svojim potrebám v ústrety. Ak je to pre Vás výhodné, založte si spoločnosť v zahraničí. Založenie offshore spoločnosti je jednoduchý a rýchly proces. Založenie offshore spoločnosti nie je vôbec zdĺhavé, po dodaní kompletných podkladov a platby registračnému agentovi trvá štandardne 1 až 4 pracovné dni v závislosti na zvolenej krajine.
Ak to Váš predmet podnikania a legislatíva danej krajiny vyžaduje, premýšľajte o vhodnej fiškálnej pokladnici. Fiškálne pokladnice sú samostatné registračné zariadenia, ktoré musia byť vybavené prevádzkovou pamäťou, vstavaným registračným programom, fiškálnou pamäťou, zobrazovacím zariadením pre zákazníka, hodinami, klávesnicou a tlačiarňou alebo počítače s vlastným registračným programom a so samostatnou fiškálnou tlačiarňou – takto je vybavená každá certifikovaná pokladnica.
Nezabudnite na stratégiu. Bez nej sa budete v podnikateľskom prostredí potácať zľava doprava bez jasného cieľa. Skutočný rozdiel medzi úspechom a neúspechom firmy je takmer vždy v správnej stratégii a jej následnej realizácii. Ostatné firmy s porovnateľnými produktmi a službami sa Vám môžu ľahko a rýchlo vyrovnať tým, že Vás budú napodobňovať. Správna stratégia podniku ale bude tým, čo Vás od nich odlíši a čo Vám zaistí, že budete vždy o krok napred pred ostatnými.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥