HELIKOMPRESS: Prvý Mosquito XE na Slovensku

HELIKOMPRESS: Prvý Mosquito XE na Slovensku

Spoločnosť HELIKOMPRESS rozširuje rad predávaných vrtuľníkov o nový model americkej výroby Mosquito XE. Mosquito XE je jednomiestny ultraľahký vrtuľník, ktorý svojou cenou a prevádzkovými nákladmi osloví širší počet záujemcov o vrtuľníkové lietanie. V týchto dňoch je možné nový UL vrtuľník vidieť lietať nad letiskom Trnava – Kopánka. Vrtuľník Mosquito XE má rám (trup) z kompozitných materiálov – jedná sa o vysoko kvalitný kompozit vinylester matrix. Rozšírenie o plaváky poskytuje varianta Mosquito XEL. Mosquito XE/XEL je poháňaný motorem MZ202 od spoločnosti Compact Radial Engines, ktorý Mosquito úspešne používa už niekoľko rokov. Vylepšený upravený výfuk zvyšuje výkon motora. Prenos síl, riadenie a rotorové systémy sú takmer totožné s vrtuľníkom Mosquito Air. Priemer hlavného rotora je 5,9 m.

Helikompress

Spoločnosť HELIKOMPRESS s. r. o. je sprostredkovateľom nákupu a dovozu ultraľahkých vrtuľníkov Mosquito XE, CH 7 KOMPRESS, CH 7 CHARLIE a CH 77 pre Slovenskú republiku. Zabezpečuje pilotný výcvik pre získanie kvalifikácie súkromného pilota vrtuľníku PPL (H) a pilota ultraľahkého vrtuľníku UL (H). Výcvik pilotov prebieha na vrtuľníkoch typu CH 7 Kompress a Robinson R-22, ktorý vďaka ľahkému ovládaniu a skvelým letovým vlastnostiam patrí k najpoužívanejším vrtuľníkom vo svete pre výcvik pilotov.

Viac informácií a kontakty nájdete na stránke www.helikompress.sk alebo nás navštívte na letisku Trnava – Kopánka.

Kontakt

Ing. Milan Ďurica
HELIKOMPRESS, s.r.o.
M.R.Štefánika 43
920 01 HLOHOVEC
mobil: 00421905611274
tel./fax : 00421337421312

Fotky Mosquito XE

Zdroj: HELIKOMPRESS

4 komentovali

  1. Kde sa dá Mosquito Xe na Slovensku zohnať? Je na Slovensku nejaký distribútor tohoto stroja? Koľko by stálo komplet dovezenie tohoto vrtuľníka?

  2. Je potrebna u nas pilotna licencia na Mosquito Air ?
    Ak ano, tak ktora? Na stranke vyrobcu pisu ze netreba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *