Projekt CARE 2000 (Case studies and reception weekend), ktorý organizuje košický lokálny výbor najväčšej svetovej študentskej neziskovej organizácie AIESEC, vyvrcholí 17. 19. novembra v priestoroch Podnikovohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Košiciach za účasti približne 75 študentov ekonómie zo Slovenska, Poľska, Nemecka, Česka, Austrálie, Maďarska a Kene.
Študenti v úvodný deň absolvujú tréning na prezentačné schopnosti a dostanú možnosť vyskúšať si v medzinárodnom tíme riešenie praktických problémov, ktoré zadajú košické podniky, informoval nás Martin Derňar, prezident organizačného výboru projektu. Prípadové štúdie sa budú týkať aktuálnych otázok malých a stredných podnikov v oblasti marketingu, manažmentu či personalistiky.
V nasledujúce dva dni prebehne poznávací víkend určený zahraničným praktikantom z celého sveta. Bude jedinečnou príležitosťou prezentácie Slovenska a Košíc v medzinárodnom meradle. Našim študentom zase umožní spoznať cudziu kultúru, odlišný spôsob myslenia, zvyky, tradície a názory.
Košickému firemnému sektoru takto chceme sprostredkovať možnosť vo svoj prospech využiť zahraničné know-how a zručnosti, ale najmä získať kontakty na kvalitných a tvorivých stážistov z hociktorej z 84 krajín, kde naša organizácia pôsobí, dodal Martin Derňar.
Od roku 1948, kedy bola organizácia AIESEC založená, snaží sa sprostredkovať našim študentom ekonomických a obchodných vysokých škôl krátko a dlhodobé odborné ekonomické a technické praxe v cudzine a zahraničným zase u nás. V Košiciach okrem výmenných programov organizuje vzdelávacie semináre, sympóziá, konferencie a realizuje kontakty medzi študentmi a hospodárskou sférou na lokálnej, ale aj národnej či medzinárodnej úrovni.
Korzár, 2000